1alvi

1a.lv, internetveikals

Mūkusalas 41-2.st., Rīga, LV-1004 www.1a.lv

Kā izvēlēties piemērotu kondicionieri mājoklim?

2022. gada 18. jūnijā 08:00

Lai nu kur, bet mājās komfortam ir jābūt, jo mājas ir tā vieta, kur mēs vēlamies atpūsties, relaksēties, atjaunoties un vienkārši justies labi pat tad, ja diena ir bijusi grūta vai ir nācies risināt sarežģītas situācijas. Viens no veidiem, kā noorganizēt mājās komfortu, ir uzstādīt kondicionieri. Taču gaisa kondicionieri ir tik dažādi un to ir tik daudz – mobilie kondicionieri, stacionārie kondicionieri, grīdas, loga, sienas kondicionieri... Kā izvēlēties piemērotāko iekārtu, lai radītu komfortablus apstākļus mājās? Uzzini raksta turpinājumā!

Kā izvēlēties gaisa kondicionieri?

Ir 4 aspekti, ko izsvērt, izvēloties mājas gaisa kondicionieri:

  • cena;
  • enerģijas patēriņš;
  • izmērs un apkopes sarežģītība;
  • dzesēšanas jauda.

Turpinājumā iepazīsties vairāk ar katru no aspektiem, lai pirms pirkuma veikšanas vari pieņemt informētu lēmumu.

Cena

Primārais aspekts, kam pievērst uzmanību, pētot kondicionieru piedāvājumu, ir – cik daudz naudas tu vari tam atvēlēt, jo kondicionieru cenas variē no 200 eiro līdz 1 000 eiro un vairāk par pašu iekārtu vien, bet klāt jāpierēķina arī uzstādīšanas izmaksas, elektrības rēķins un apkope. Tiesa, vari uzelpot – iekārta parasti ir dārgāka nekā visi trīs papildu izdevumi ņemti kopā.

Jāpiemin gan, ka lētākas ierīces visbiežāk būs arī ar mazāku dzesēšanas jaudu, kas nozīmē, ka cenas, jaudas un izmēra ziņā mazi kondicionieri, kas ir piemēroti vienai dzīvokļa istabai, nebūs labs risinājums mājas dzesēšanai, tāpēc, ja vēlēsies komfortablu temperatūru visā mājā, būs jāskatās uz dārgākām kondicionieru sistēmām.

Enerģijas patēriņš

Visiem ir labi zināms, ka kondicionieri “daudz ēd”. Tomēr, pirms iegādes pārliecinoties, ka esi izvēlējies energoefektīvu kondicionieri mājai vai dzīvoklim, ir iespējams samazināt elektrības rēķina summu. To ir viegli noteikt, vadoties pēc parocīgajām energoefektivitātes uzlīmēm, kas ir apskatāmas, iegādājoties jebkuru elektrotīklam pieslēdzamu ierīci.

Jāatzīmē, ka ar 2021. gadu tika ieviests jauns energoefektivitātes klašu marķējums (no 2022. gada tas attiecas arī uz kondicionieriem) – iepriekšējā A+++ līdz D vietā tagad būs A līdz G līmeņi, kur līdzšinējās A+++ klases iekārtas ierindosies B vai C klasē atkarībā no produktu grupas. Tāpat kā līdz šim – jo tuvāk novērtējuma burts alfabēta sākumam, jo energoefektīvāka ir iekārta.

 

Autors: Pixabay.com/MVOPro

Izmērs un apkopes sarežģītība

Galvenais faktors, lai stacionārie un pārnēsājamie kondicionieri kalpotu iespējami ilgi, ir pareiza un savlaicīgi veikta tehniskā un higiēniskā apkope. Tāpat ir ļoti svarīgi iegādāties piemērota izmēra iekārtu – izvēloties kondicionieri dzīvoklim, ir sevišķi rūpīgi jāpārdomā, kur to ir plānots novietot. Atceries – pārvietojamie kondicionieri ir jānovieto tā, lai starp to ventilācijas atveri un sienu (dīvānu, skapi vai jebkuru citu objektu) būtu vismaz 20 cm brīvas telpas efektīvai gaisa cirkulācijai.

Dzesēšanas jauda

Runājot par dzesēšanas jaudu – šis ir aspekts, kuru izvērtējot ir jāņem vērā dzesējamās telpas platība. To apzīmē ar BTU jeb “British Thermal Units” (britu termālās vienības), kas ir mērvienība, kas izsaka, cik daudz enerģijas ir nepieciešams, lai paceltu vienas mārciņas ūdens temperatūru par vienu grādu. Jo lielāks BTU skaitlis, jo lielāka dzesēšanas jauda ir ierīcei, attiecīgi, jo lielāku telpu var atdzesēt. Šajā tabulā esam sarindojuši, cik lielai telpai kādas jaudas kondicionieris būtu vispiemērotākais.

Maksimālais telpas izmērs Gaisa kondicioniera jauda
18 m² 9 000 BTU
25 m² 12 000 BTU
36 m² 18 000 BTU
50 m² 24 000 BTU
60 m² 30 000 BTU

Visbiežāk veikalos atradīsi kondicionierus ar dzesēšanas jaudu no 6 000 līdz 12 000 BTU, kas ir piemēroti tipiskai viesistabai. Gaisa kondicionieri bez ārējā bloka jeb mobilie kondicionieri būs ar mazāku jaudu nekā pie sienas montējamie jeb stacionārie kondicionieri.

Vēl jāņem vērā – kondicionierus ar jaudu līdz 18 000 BTU var spraust sienas rozetē, savukārt jaudīgākiem kondicionieriem ir nepieciešams savs strāvas pievads (t.i., ierīce jāpievieno elektrotīklam ar atsevišķu vadu, ne ar kontaktdakšu un rozeti) un izolators.

Vai kondicionieru pasaule ir kļuvusi nedaudz skaidrāka un saprotamāka? Turi šo rakstu pie rokas un ieskaties interneta veikala 1a.lv klimata iekārtu sadaļā – šeit pieejami kondicionieri plašā klāstā un ar piegādi līdz pašām namdurvīm! Nekavējies, ienes savās mājās komfortu ar 1a.lv!

Atrašanās vieta