"ANVI AM", SIA

"ANVI AM", SIA

E.Birznieka-Upīša 23-7, Rīga, LV-1011 www.anviam.lv
www.anviam.lv

SIA ANVI AM - tautastērpu noma, latviešu tautastērpi, tautastērpu izgatavošana

2019. gada 5. martā 09:28
tautasterpu noma,

Tautastērpu noma

Tautastērpu noma ir lielisks risinājums, kad pašam nav savs tautastērps, taču tāds ir nepieciešams. Tautastērpu noma - risinājums, kad steidzami nepieciešams tērps uz kādu noteiktu pasākumu, koru un deju skatēm, tematiskajām ballītēm u.c.

Vislielākā nepieciešamība pēc tautastērpu nomas novērojama pirms Dziesmu un deju svētkiem. SIA ANVI AM pieejama tautastērpu noma - uzņēmums piedāvā iznomāt svītrainos brunčus, ņieburus un kreklus (sievietēm), vestes, "svārkus" un kreklus (vīriešiem).

Uzņēmumā pieejami dažādi tautastērpi gan pēc izmēriem, gan rakstiem un krāsu salikumiem, kā arī pēc etniskās piederības. 

latviesu_tautasterpi

Latviešu tautastērpi

Latviešu tautastērpi ir mūsu nācijas viena no svarīgākajām piederības zīmēm. Katram tautastērpas piemīt savas reģionālās atšķirības. Latviešu tautastērpu galvenās atsķirības novērojamas sieviešu apģērbā, piemēram, dažādos piegriezumos, krāsu gammā, izšuvumos un kompozīcijās.

Katram Latvijas lielajam novadam ir savi latviešu tautastērpi, kuri atškiras ne tikai ar brunču, vestes un ņieburu krāsu gammām un kompozīciju, bet arī zeķes, villaines, dūraiņi un jostas katrā novadā ir atšķirīgas. Latviešu tautastērpi mūsdienās tiek iedalīti etnogrāfisko un arheoloģisko tērpu grupās.

Latviešu tautastērpi iemanto vēsturiskas vērtības un gadsimtiem senas tradīcijas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. SIA ANVI AM piedāvājuma klāstā pieejami latviešu tautastērpi no dažādiem Latvijas novadiem. 

tautasterpu izgatavosana

Tautastērpu izgatavošana

Tautastērpu izgatavošana ir rūpīgs roku darbs, ko veic pieredzes bagāti šuvēji un audēji. Tautastērpu izgatavošana, tā ir netikai apģērbu, bet arī visu mazo detaļu izgatavošana.

Čaklas rokdarbnieces gatavo krāšņus pērlīšu vainagus, rotā villaines un kreklus. Rūpīgās piegriezējas un šuvējas šuj jakas, burnčus, ņieburus, vīru vestes un "svārkus". SIA ANVI AM pieejama tautastērpu izgatavošana - uzņēmums piedāvā izgatavot tērpus pieaugušajiem un bērniem gan individuāliem, gan kolektīviem pasūtījumiem.

Tautastērpu izgatavošana ir rūpīgs darbs, ko veic vairāki meistari. SIA ANVI AM iespējams pasūtīt tautastērpu pēc individuālām vēlmēm.

Raksts

anvi_am_sia_b5t9x_011_626x415

Tautastērpi un lina apģērbi. SIA "ANVI AM"

Latviešu tautas tērpi ir bijuši un joprojām ir ar lielu simbolisku nozīmi nacionālās vērtības un kultūras mantojuma saglabāšanā un kopējās sabiedriskās apziņas veidošanā.