August Latvia Serviss, SIA

August Latvia Serviss, SIA

Sliežu 7, Rīga LV-1005 www.august.lv
www.august.lv

Par attīrīšanas iekārtas apkopēm nedrīkst aizmirst

2022. gada 25. maijā 11:12

Lai arī mēs daudz runājam par to, cik svarīgi ir savlaicīgi veikt notekūdeņu attīrīšanas iekārtu apkopes un savlaicīgu remontu, tomēr esam novērojuši, ka tas ne vienmēr tiek darīts. Bieži apkopju neveikšana ir nevis klientu slinkums vai nolaidība, bet gan nezināšana. Ne visi uzņēmumi piedāvā pilna servisa pakalpojumu un veic iekārtu servisa apkopes, kā arī ne vienmēr klientiem tiek pienācīgi izskaidrots, cik nozīmīga ir regulāra iekārtu apkope. Un, protams, ir arī gadījumi, kad klienti izvēlas pievērt acis uz ražotāja norādījumiem par apkopju biežumu, jo iekārta darbojas un viss ir kārtībā. Iekārta patiesi kādu laiku darbosies arī bez regulārām apkopēm, bet klientiem ir jāsaprot, ka iekārtas derīgais lietošanas laiks šādi tiks saīsināts vairākas reizes. Kā arī iekārtas īpašniekam ir jārēķinās, ka attīrīšanas iekārtai, kurai gadiem nav veiktas apkopes, remonta izmaksas nebūs mazas. 

Attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija un pārbūve

Ja jūsu attīrīšanas iekārtai ilgstoši nav veiktas servisa apkopes un tā vairs neveic savas funkcijas, tas nebūt nenozīmē, ka jums ir jāiegādājas jauna attīrīšanas iekārta. Ja apkopes nav veiktas gadiem, attīrīšanas iekārtām aizsērē filtrācijas elementi, kā arī ir gadījumi, ka nepareiza vai nekvalitatīva filtrācijas elementu izbūve traucē iekārtu darbību. Šādos gadījumos ir iespējams veikt filtrācijas elementu pārbūvi, kas būs finansiāli daudz izdevīgāks risinājums nekā visas attīrīšanas iekārtas nomaiņa. Bieži redzam iekārtas, kurām apkope nav veikta pat vairāk kā 5 gadus, un šīm iekārtam parasti ir salūzuši kompresori un aeratori, kā arī korodējušies vai nolietojušies atsevišķi elementi. Arī šādām, gadiem novārtā atstātām, attīrīšanas iekārtām ir iespējams veikt pilnu rekonstrukciju un remontu, veicot nepieciešamo elementu atjaunošanu vai nomaiņu. 

Ja tomēr iekārta ir sliktā tehniskā stāvoklī un to vairs nav iespējams atjaunot, ir jāveic iekārtas izrakšana un jaunas iekārtas izbūve.

Attīrīšanas iekārtas nodošana ekspluatācijā

Jau piecus gadus ir spēkā Ministru Kabineta noteikumi, kas paredz, ka ikvienai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir jābūt nodotai ekspluatācijā. Mazo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu apsaimniekotājiem bija dots pārejas laiks dokumentācijas sakārtošanai, kas noslēdzās pagājušā gada 31. decembrī. No šī gada 1. janvāra ikvienam mazās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas apsaimniekotājam ir jābūt sakārtotai dokumentācijai, kas apliecina, ka iekārta atbilst ekspluatācijas prasībām. Ja iekārta ir iegādāta bez nepieciešamās dokumentācijas, apliecinājumu var iegūt pēc iekārtas tehniskās apkopes veikšanas. Iekārtas tehnisko apkopi drīkst veikt tikai tāds komersants, kurš nodarbojas ar mazo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ražošanu, izplatīšanu, uzstādīšanu un apkopi. Ja tomēr kāds attīrīšanas iekārtas īpašnieks ir aizmirsis savlaicīgi sakārtot dokumentāciju – aicinām nekavēties un pieteikt iekārtas apkopi jau šodien! 


August Latvia Serviss piedāvā iekārtu rekonstrukciju, pārbūvi un nepieciešamās dokumentācijas sakārtošanu ne tikai mūsu ražotajām iekārtām, bet arī jebkura cita ražotāja iekārtām. Mēs šajā nozarē strādājam jau daudzus gadus, tādēļ varam garantēt, ka mums ir nepieciešamās zināšanas un pieredze, lai atrastu risinājumus pat vissarežģītākajās situācijās. Nodod savas attīrīšanas iekārtas apsaimniekošanu profesionāļu rokās – izvēlies August Latvia Serviss! 

Darba laiks

Atvērts

Pirmdiena: 9:00-17:00

Otrdiena: 9:00-17:00

Trešdiena: 9:00-17:00

Ceturtdiena: 9:00-17:00

Piektdiena: 9:00-17:00

Sestdiena: brīvdiena

Svētdiena: brīvdiena

Raksts

upload/315773/media/notekudenu-biologiska-attirisanas-iekarta.jpg

Domā divus soļus uz priekšu un uztici savas mājas kanalizācijas sistēmas izbūvi profesionāļiem!

Lai mājās nepieciešama tehniskajām prasībām atbilstoša kanalizācijas izbūve, kas garantē kvalitatīvu ūdens attīrīšanu un drošību apkārtējai videi, uzticieties profesionāļiem – August Latvia Serviss.

Atrašanās vieta