DSIA

Demiurg, SIA

Rankas 2a, Rīga, LV-1005 www.demiurg.lv

Mitrs gaiss var negatīvi ietekmēt jūsu veselību!

2022. gada 19. maijā 14:09
Demiurg

Ir svarīgi rūpēties, lai vide, kurā jūs dzīvojat, ir ne tikai estētiski skaista, bet arī nekaitētu jūsu veselībai. Ikvienā mājā būtu jāizvērtē esošais iekštelpu klimats un faktori, kas to ietekmē. Ventilācijas sistēmas neesamība vai nepiemērotas ventilācijas sistēmas uzstādīšana mājā var veicināt mitruma uzkrāšanos, pasliktināt gaisa kvalitāti un veicināt pelējuma veidošanos. Aktuālie pētījumu dati liecina, ka šobrīd Eiropā 20–30% mājsaimniecību tiek novērotas gaisa mitruma problēmas. Īpaši svarīgi pievērst uzmanību mitruma līmenim iekštelpās ir tām mājsaimniecībām, kas dzīvo mērenā un mitrā klimatā. Latvija atrodas mērenajā klimata joslā – pie mums vidēji gadā ir 180 apmākušās vai lietainas dienas. Papildus nelabvēlīgajam klimatam mitrumu iekštelpās veicina arī ēst gatavošana, mazgāšanās, veļas mazgāšana un žāvēšana, kā arī pašu mājas iedzīvotāju ilgstoša uzturēšanās iekštelpās. Lai arī šķiet, ka mitruma uzkrāšanās telpā nevar radīt būtisku risku mājas iedzīvotāju veselībai, patiesībā mitrums un tā izraisītais pelējums ir ļoti būtiski riska faktori, kas izraisa elpošanas un imūnās saslimšanas. Pētījumu dati liecina, ka iedzīvotājiem, kuri dzīvo mājās ar palielinātu mitruma līmeni, ir par 75% lielāks risks saslimt ar astmu nekā cilvēkiem, kuri dzīvo mājās ar labu gaisa kvalitāti. Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk apzinās kvalitatīva mikroklimata nozīmi mājās un, būvējot māju, izvēlas uzstādīt kvalitatīvas ventilācijas sistēmas, kas novērsīs mitruma uzkrāšanos un pelējuma veidošanos iekštelpās.

Kā pārbaudīt gaisa mitrumu iekštelpās?

 

 
Optimālais iekštelpu gaisa mitruma līmenis vasaras sezonā ir 30–45%, bet ziemas periodā nedaudz zem 40%. Gaisa mitrums norāda, kāds ir faktiskais ūdens daudzums gaisā. Gan pārāk mitrs, gan pārāk sauss gaiss var atstāt negatīvu ietekmi ne tikai uz cilvēku veselību, bet arī uz mājokli. Par pārāk mitru gaisu var liecināt pastiprināta svīšana pat tad, ja temperatūra iekštelpās nav augsta, regulārs nogurums un miega problēmas, elpošanas problēmas, alerģijas un astma. Savukārt par pārāk sausu gaisu iekštelpās liecina tādi simptomi kā regulāri sauss kakls un deguns un apgrūtināta elpošana. Bieži vien cilvēki izvēlas cīnīties ar paaugstinātu mitruma līmeni, regulāri vēdinot telpas, izvēloties žāvēt drēbes ārpus telpām, izmēģinot tautas metodes, kā arī iegādājoties mitruma absorbētājus, tomēr efektīvākais un pareizākais risinājums būtu pareizi funkcionējošas ēkas ventilācijas izveide.

Ventilācijas izvadi visiem jumtu segumiem

 

 
Ventilācijas izvadi nodrošina jumta seguma ventilāciju – novēršot kondensāta veidošanos starp jumta segumu un konstrukciju. Ventilācijas izvadi nodrošina regulāru un kvalitatīvu gaisa apmaiņu telpā, samazinot mitruma līmeni, kā arī novēršot pelējuma sēnītes veidošanos uz ēkas konstrukcijām. Ne mazāk svarīgs faktors – ventilācijas izvadi palīdz paildzināt ēkas konstrukciju kalpošanas ilgumu, neļaujot negatīvajai mitruma ietekmei bojāt ēkas konstrukcijas. VILPE ventilācijas izvadi būs piemēroti visiem populārākajiem jumta segumiem, plašā krāsu izvēle ļaus pielāgot izvada krāsu atbilstoši jūsu mājas jumta krāsai, panākot estētisku un vizuāli pievilcīgu izskatu. VILPE ventilācijas izvadu priekšrocība ir to vieglā un ērtā uzstādīšana un montāža – tos ir iespējams pielāgot jebkuram jumta segumam un slīpumam. VILPE ventilācijas izvadi efektīvi veiks mitruma un netīrā gaisa izvadīšanu no ēkas, kā arī novērsīs lietus ūdens iekļūšanu tajā. Ja jūs vēlaties uzlabot gaisa kvalitāti jūsu mājā, sazinieties ar mums, un mēs atradīsim labāko un tieši jums piemērotāko risinājumu!
Vairāk informācijas meklējiet mūsu mājaslapā.

Raksts

upload/243681/media/demirug1.jpg

Sniegu tīri droši un atbildīgi

Kā katru gadu, sākoties ziemai un intensīvai snigšanai aktuāls kļūst jautājums par jumtu attīrīšanu no sniega. Latvijas likumdošana nenosaka obligātu sniega barjeru uzstādīšanu un māju jumtiem, tomēr mēs iesakām ikvienam padomāt par savu un citu cilvēku drošību.

Atrašanās vieta