Filtri💎kārtridži pieejama veikalos💯 tīrs ūdens👌

JUNKORS FILTRI, SIA, Eirofiltri

JUNKORS FILTRI, SIA, Eirofiltri

Vestienas 2, Rīga LV-1035 www.junkorsfiltri.lv/
www.junkorsfiltri.lv/

Avota ūdens veselīgāks nekā krāna ūdens?

2022. gada 29. augustā 15:42
Eirofiltri

Tie, kuri dzīvo avota tuvumā, noteikti būs ievērojuši, ka daudzi cilvēki ir iecienījuši avota ūdeni. Bet kā ir patiesībā – vai tiešām avotu ūdens ir tik veselīgs un regulāra braukšana pēc ūdens ir finansiāli izdevīga?
Nevar noliegt, ka avota ūdens ir vērtīgs, ne velti dzeramā ūdens reklāmās tiek stāstīts, ka ūdens ir nācis no zemes dzīlēm, uzsverot to, ka šāds ūdens ir vērtīgāks par parastu krāna ūdeni. Daudzie zemes slāņi palīdz izfiltrēt ūdeni, kā arī aizsargāt no apkārtējās vides piesārņojuma. Katram avotam ir savs piemaisījumu sastāvs, kas būs atkarīgs no tā, caur kādiem zemes slāņiem ūdens būs izplūdis. Ir avoti, kuros ir bagātīgs kalcija saturs, bet ir avoti, kuru ūdenī ir daudz magnija vai sērūdeņraža un citu dabā sastopamu elementu. Šie piemaisījumi nav kaitīgi cilvēka veselībai, tieši otrādi – šāda ūdens dzeršana palīdzēs uzņemt organismam tik nepieciešamos elementus. Tomēr iedzīvotājiem būtu jāapzinās, ka regulāras rindas pie avotiem nevar būt apstiprinājums tam, ka avota ūdens patiešām ir drošs lietošanai uzturā, jo ūdens kvalitāti ietekmē avota atrašanās vieta, gruntsūdeņi un apkārtējās vides piesārņojums. Kā arī ir jāņem vērā, ka avota ūdens nav bez maksas, jo regulāra braukšana pēc avota ūdens rada liekas degvielas izmaksas, kā arī jūs tērējat savu dārgo laiku, ik dienu pavadot laiku ceļā uz avotu un no avota.

Vai avota ūdeni var droši lietot uzturā?
Pirms pāris gadiem Latvijas Televīzijas žurnālisti veica eksperimentu, apbraukājot vairākus avotus Latvijā, kuru ūdeni vietējie iedzīvotāji labprāt lieto ikdienas uzturā. Diemžēl tika konstatēts, ka lielākajā daļā no avotiem ūdens nav drošs lietošanai uzturā bez termiskas apstrādes. Arī Veselības inspekcija aicina cilvēkus būt uzmanīgiem, lietojot uzturā avotu ūdeni, jo tā neveic avotu ūdens apsekošanu un regulāru analīžu veikšanu, lai pārliecinātos par avotu ūdens kvalitāti. Ja kāds ir nolēmis lietot uzturā termiski neapstrādātu avota ūdeni, šis cilvēks pats uzņemas atbildību par savu izvēli un tās iespējamajām sekām, jo nezināma ūdens lietošana uzturā var novest pie nopietnām veselības problēmām. Arī Bior laboratorijas pārstāve sabiedriskajos medijos ir norādījusi faktu, ka, regulāri veicot analīzes, avotu ūdenī, salīdzinot ar krāna ūdeni, daudz biežāk tiek novērots bakteriālais piesārņojums.

 


Ja avotu ūdens pats par sevi ir veselīgs un drošs lietošanai uzturā, kas sabojā tā kvalitāti un padara ūdeni bīstamu lietošanai uzturā? Visbiežāk tas ir piesārņojums no izkārnījumiem – lielākoties avotu ūdenī tiek atrastas zarnu nūjiņas, kas ūdenī nokļūst no dzīvnieku izkārnījumiem. Bieži vien avotu ūdenī arī nonāk vielas, kas dabā ir noplūdušas cilvēka bezatbildīgas saimnieciskās darbības dēļ – nitrāti, nitrīti, pesticīdi, kas tiek izmantoti lauksaimniecībā, smagie metāli, dzelzs, amonijs, sulfāti un citas vielas.
Ne vienmēr piesārņots ūdens atstās tūlītēju negatīvu iespaidu uz cilvēka veselību, izraisot, piemēram, caureju vai vemšanu. Ir vielas, kas ilgstoši uzkrājas cilvēku organismā, ar laiku novājinot cilvēka imunitāti, jo īpaši uzņēmīgi pret šādu vielu uzkrāšanos organismā ir tieši bērni, un iesākumā cilvēks pat var nenojaust, ka ūdens nodara kaitējumu viņa un viņa ģimenes veselībai.

Neriskē, lietojot uzturā nezināmas izcelsmes ūdeni!
Kā jau iepriekš minējām, Latvijā likumdošana nereglamentē avota ūdens kvalitātes pārbaudīšanu, tādēļ lielākajā daļā avotu ūdens netiek regulāri pārbaudīts. Ir pašvaldības, kas uzrauga savā teritorijā esošās iedzīvotāju iecienītās ūdens ņemšanas vietas un regulāri veic ūdens analīzes, kā arī paši iedzīvotāji tās var veikt, lai pārliecinātos par ūdens kvalitāti, tomēr ir jāatceras, ka šodien veiktas analīzes negarantē ūdens kvalitāti nākotnē, jo ķīmiskais piesārņojums ūdenī var nonākt jebkurā laikā. Aicinām iedzīvotājus lieki neriskēt ar savu veselību un neizvēlēties uzturā lietot ūdeni, kura izcelsme nav pārbaudīta!

 


Vēlamies atgādināt, ka ūdens filtri efektīvi attīra ūdeni, padarot krāna ūdeni tikpat vērtīgu kā jebkuru avota ūdeni. Arī krāna ūdens ir bagāts ar vērtīgām minerālvielām, un pēc attīrīšanas procesa ar ūdens filtru tajā saglabāsies visas vērtīgās minerālvielas. Ja tevi neapmierina tava dzeramā ūdens kvalitāte – lētāks un veselībai drošāks variants būs ūdens filtra uzstādīšana, ar kura palīdzību tu iegūsi, tīru, kvalitatīvu un veselībai drošu ūdeni.
Junkors Filtri – tavs ceļš uz tīru un veselīgu ūdeni!

Raksts

upload/289444/media/shutterstock-2227272913.jpg

Kā turēties pretī vīrusiem?

Lai arī daudzi par to neaizdomājas, bet tieši ūdens ir viens no pamatelementiem ceļā uz labu imunitāti, tādēļ šajā rakstā parunāsim par ūdens pozitīvo ietekmi uz mūsu veselību.

Preču zīmes

Eirofiltri

Atrašanās vieta