Iekrāvēji. Iekrāvēju tirdzniecība, piegāde, serviss, apkope

Iekrāvēji. Iekrāvēju tirdzniecība, piegāde, serviss, apkope

Laadur Baltic, SIA

Laadur Baltic, SIA

Ventspils 50, Rīga, LV-1002 www.laadur.lv
www.laadur.lv

Personāla pacēlāji un drošība 

2025. gada 10. maijā 16:42

Personāla pacēlāji ir neaizstājams palīgs darbam augstumā – ne tikai būvniecībā, bet arī ražošanas telpās, noliktavās un veikalos, apsaimniekošanas uzņēmumos un citās nozarēs. Šie pacēlāji ļauj drošāk paveikt darba pienākumus, atvieglojot darbinieku ikdienu. Personāla pacēlāji iedalās pēc to uzbūves:

Savukārt pēc pārvietošanās veida tos iedala 4 kategorijās:

  • pacēlāji ar atbalstiem, 
  • pacēlāji–piekabes, 
  • pašgājēji personāla pacēlāji,
  • uz automobiļa bāzes uzbūvēti pacēlāji. 

Lai arī, salīdzinot ar sastatnēm un kāpnēm, pacēlāju izmantošana ievērojami paaugstina darbinieku drošību, tomēr arī izmantojot tos ir svarīgi rūpīgi ievērot darba drošības nosacījumus, jo jebkurš darbs, kas tiek veikts augstumā, palielina risku gūt traumas. Strādājot ar personāla pacēlājiem, darbinieku drošība ir galvenā prioritāte, tādēļ visiem darbiniekiem, kuri strādā ar pacēlājiem, jābūt apmācītiem darbam augstumā, kā arī pacēlājiem ir regulāri jāveic tehnikas inspekcija un tehniskās apkopes. Ir svarīgi nodrošināt, ka visi pacēlāji ir aprīkoti ar nepieciešamajiem drošības līdzekļiem, piemēram, drošības jostām (iejūgu) un ķiverēm.

 

Autors: Publicitātes foto

Vai vajag izmantot drošības jostu (iejūgu), strādājot ar cilvēku pacēlāju?

MK noteikumi Nr. 143 paredz, ka, veicot darbu augstumā, ir obligāti jāizmanto drošības sistēma, kas ietver iekares ar kājām, vidukli, krūšu kurvi un pleciem, kā arī ierīci ķermeņa noturēšanai un kritiena apturēšanai. Sistēmā var tikt iekļauti arī specifiski elementi, piemēram, pozicionēšanas josta, sēdeklis, karabīne, pašdrošināšanas ierīce, triecienslāpētājs, pacelšanās un nolaišanās ierīces, kombinēta ierīce, virves pašgājējs, kritiena apturēšanas ierīce, drošināšanas ierīce un atsaite.Darbs augstumā vienmēr ir saistīts ar paaugstinātu risku, tāpēc tikai ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus, iespējams samazināt nelaimes gadījumu iespējamību.

Vai vajag izmantot drošības jostu (iejūgu), strādājot ar grozu no iekrāvēja?

Jā, noteikti. Darbs grozā uz iekrāvēja ne ar ko neatšķiras no darba ar pilnvērtīgu cilvēku pacēlāju — abos gadījumos tas ir darbs augstumā, tāpēc arī prasības attiecībā uz individuālajiem aizsardzības līdzekļiem ir vienādas. Strādājot gan ar pacēlājiem, gan ar groziem, kas uzstādīti uz iekrāvējiem, darbiniekam jābūt piesprādzētam ar atbilstošu drošības iejūgu, kas savienots ar drošināšanas punktu. Nereti praksē tiek pieļauta kļūda, uzskatot, ka darbs ar grozu uz iekrāvēja ir mazāk bīstams nekā darbs ar speciāli tam paredzētu pacēlāju, taču šāds pieņēmums ir maldīgs. Arī šādos apstākļos jebkura kļūda vai nepareiza kustība var novest pie kritiena vai  nelaimes gadījuma.

Pirms darbinieka iekāpšanas grozā ir obligāti jāveic tukša groza izmēģinājuma pacelšanu. Tas ir nepieciešams, lai pārbaudītu groza pareizu piestiprinājumu pie iekrāvēja un pārliecinātos, ka pacelšanas trajektorijā nav šķēršļu. Darbiniekiem, kuri strādā grozā, ir jāvalkā drošības josta (iejūgs), kas droši jāpiestiprina pie groza, tam paredzētajā vietā. Tāpat ir svarīgi, lai operatori būtu apmācīti droši izkļūt no groza avārijas situācijā. Grozs jāuzstāda tikai uz iekrāvēja, kuram ir ražotāja noteikta atbilstība šādam lietojumam, savukārt iekrāvējs vienmēr ir jānovieto uz cietas uz stabilas virsmas. Pirms pacelšanas sākuma operatoram jāpārliecinās, ka stāvbremze ir ieslēgta un vadības ierīces ir neitrālā stāvoklī. Operatoram visu laiku ir jāatrodas pie vadības pults, lai nodrošinātu drošu groza pacelšanu un nolaišanu

 

Autors: Publicitātes foto

Pašgājēja personāla pacēlāji (oficiāli sauc par cilvēku pacēlājiem)

Atšķirībā no citiem pacēlāju veidiem pašgājēja cilvēku pacēlāji ir aprīkoti ar vadības sistēmu, kas ļauj darbiniekam iekārtu vadīt no darba platformas, tādējādi nodarbinot mazāk cilvēku, jo darbinieks, atrodoties platformā, pats var veikt tās pacelšanu un nolaišanu. Pašgājēja cilvēku pacēlāji ir īpaši noderīgi darbiem, kas prasa biežu pārvietošanos no vienas vietas uz otru, piemēram, preču izvietošanai augstos plauktos, elektroinstalāciju darbiem, apgaismojuma sistēmu montāžai un remontam, kā arī citiem tehniskajiem uzdevumiem augstumā. Pašgājēju pacēlāju klāstā ir modeļi, kuri paredzēti tikai iekšdarbiem, kā arī pacēlāju versijas ar pilnpiedziņu darbam, piemēram, būvlaukumos.

Neatkarīgi no izvēlētā personāla pacēlāja veida – darbinieku drošība ir prioritāte. Katram darbiniekam, kas strādā ar personāla pacēlājiem, jābūt apmācītam, kā pareizi izmantot iekārtu un kā rīkoties ārkārtas situācijās.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par personāla pacēlāju veidiem un to drošu ekspluatāciju, sazinieties ar SIA Laadur Baltic pa tālruni +371 67500176 vai aizpildot pieteikuma veidlapu

 

Darba laiks

Šobrīd slēgts

Pirmdiena: 8:00-17:00

Otrdiena: 8:00-17:00

Trešdiena: 8:00-17:00

Ceturtdiena: 8:00-17:00

Piektdiena: 8:00-17:00

Sestdiena: brīvdiena

Svētdiena: brīvdiena

Raksts

upload/220046/media/e875-nam-cab-diesel0007-1-.jpg

Uzstādiet savus standartus ar YALE N sērijas iekrāvējiem!

Ja meklējat iekrāvēju, kas neprasa biežas apkopes un palīdzēs samazināt dīkstāvi, paaugstinot jūsu uzņēmuma produktivitāti, izvēlieties mūsdienīgākos pretsvara iekrāvējus – YALE N sērijas iekrāvējus! 

Preču zīmes

yale
combilift
dinolift
slp
kasten
ohra
profielnorm
treston
edmolif
almeborg
hanel
rocla
helge-nyberg
haulotte

Atrašanās vieta