• Informācija
 • Karte
 • 1 raksts
 • Nedaudz par vasaras riepām

  mmkserviss.lv_vissezonas_riepas,

  Vasara vairs nav aiz kalniem. Lai gan pēc likuma var jau braukt ar vasaras riepām, taču ar to nomaiņu nevajadzētu steigties, jo ziema vēl cīnās par savām pozīcijām. Un tomēr, kad tad īsti būtu jāliek vasaras riepas? 

  Kad aiz loga atkal putina, ir skaidrs, ka 1. marts, no kura atļauts braukt ar vasaras riepām, tomēr nav noteicošais rādītājs. Ir jāvadās pēc tā, kāds laiks ir ārā. Riepu pārzinātāji uzskata, ka pāreju vislabāk veikt, kad temperatūra ir nedaudz mazāka kā +10 grādi. Braucot ar vasaras riepām, jāņem vērā, ka to protektora dziļumam jābūt vismaz 1,6 milimetriem.

  Protams, vēl viens no būtiskākajiem jautājumiem ir, vai iztikt ar vecajām riepām vai tomēr iegādāties jaunas. Tiesa, ja riepas būtu glabātas MMK riepu servisa garāžā, šis jautājums nebūtu tik aktuāls, jo tur tiek nodrošināti ideāli uzglabāšanas apstākļi.

  Riepu lietpratēji ir vienisprātis, ka riepu mūžs nav tik ilgs kā cilvēkam, un tās ilgāk par 10 gadiem nevajadzētu izmantot. Riepu vecumu var uzzināt no skaitļiem, kuri ir uz riepas  pirmie divi norāda mēnesi, kurā riepa ražota, pēdējie  gada pēdējos divus ciparus, kad tā izgatavota.

  Vasaras riepu izvēle ir vieglāka procedūra nekā ziemas, taču arī te jāņem vērā vairāki apstākļi, piemēram, pa kādiem ceļiem pārsvarā brauksit  līdzenu asfaltu vai grumbuļainu lauku ceļu. Ja iegādāsities riepas MMK riepu servisā, varat būt drošs, ka jums tiks piedāvāts labākais variants, jo vasaras riepas testē  tas nozīmē, ka pārbauda riepu bremzēšanas ceļu uz sausa un uz slapja ceļa. Labāka un drošāka braukšana būs ar tādām riepām, kuru bremzēšanas ceļš būs īsāks. Servisā tiek testēta arī saķere uz slapja ceļa. Pēc šādām pārbaudēm varat būt pārliecināts, ka riepas jūs nepievils. Jāpievērš uzmanība arī riepu izmēram  kurš katrs vis nederēs.

  Ja esat autovadītājsiesācējs, bez šaubām, būs grūti izvēlēties, kuras riepas ir labākās, jo, piemēram, MMK riepu serviss piedāvā tās jebkurai gaumei. Te var iegādāties riepas visām iespējām un visām gaumēm  budžeta, mazbudžeta, vidējās klases, augstākās klases. Tiesa, daļa klientu izmanto lielisku iespēju un tās iegādājas vasaras riepu akcijas laikā.

  Ja būsit iegādājies patiešām labas riepas, būs ne tikai komfortabla braukšana un samazināts troksnis, bet arī ietaupīsit degvielas patēriņu.

  Visus neskaidros jautājumus par vasaras riepām un riepu maiņu jūs varat pārrunāt ar MMK riepu serviss meistariem, no kuriem daudziem ir liela darba pieredze un kuri neliegs jums padomu.