PB23S

Park B23, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

Biķernieku iela 23, Rīga, LV-1039

Dzīvnieki, kas gaida otro iespēju – atrodi sev tuvāko dzīvnieku patversmi!

2022. gada 7. janvārī 16:00
Foto: Dzīvnieka pieņemšana ģimenē; autors: https://www.shutterstock.com/g/SeventyFour
Foto: Dzīvnieka pieņemšana ģimenē; autors: https://www.shutterstock.com/g/SeventyFour

Kas jāzina pirms dzīvnieka adopcijas?

Dzīvnieka pieņemšana ģimenē nav lēmums, ko pieņemt steigā vai emociju uzplūdā. Tā ir nopietna atbildība un ilgtermiņa saistības, kurām nepieciešama rūpīga sagatavošanās.

Pirms dodies uz patversmi, atbildi uz dažiem svarīgiem jautājumiem:

  • vai mājās ir pietiekami daudz vietas dzīvniekam;
  • vai spēsi nodrošināt viņam piemērotus dzīves apstākļus, ņemot vērā šķirnes vai individuālās vajadzības;
  • kas parūpēsies par mīluli, kad dosies atvaļinājumā vai komandējumā;
  • vai esi gatavs saistībām, kas var ilgt desmit un vairāk gadu?

Izvēloties patversmi, ieteicams dot priekšroku tai, kas atrodas tev tuvumā. Tas sniedz iespēju patversmi apmeklēt vairākas reizes – ne tikai lai iepazītu dzīvniekus, bet arī lai izveidotu pirmo kontaktu ar kādu, kurš tevi īpaši uzrunājis. Šāds process palīdz labāk iepazīt dzīvnieka raksturu, un pāreja uz jaunajām mājām būs mierīgāka un mazāk satraucoša gan tev, gan viņam.

Nebaidies jautāt – patversmju darbinieki ir pieredzējuši un ieinteresēti palīdzēt. Viņi labi pārzina katru dzīvnieku un var palīdzēt atrast tieši tev piemērotāko draugu. Piemēram, ja esi aktīvs un brīvo laiku pavadi dabā, tev ieteiks suņus, kuriem patīk kustība un piedzīvojumi. Tāpat svarīgi ir norādīt, vai dzīvo privātmājā vai dzīvoklī, piemēram, suns, kurš pieradis dzīvot pagalmā, var justies neomulīgi ierobežotā dzīvokļa vidē.

Foto: Kaķis ģimenē; autors: https://www.shutterstock.com/g/Mirahybrid
Foto: Kaķis ģimenē; autors: https://www.shutterstock.com/g/Mirahybrid

Senioru adopcijas programma

Latvijas patversmēs ceturtā daļa dzīvnieku ir seniori – suņi un kaķi, kas ir sasnieguši 8 gadu vecumu. Jo vecāks ir dzīvnieks, jo mazāka ir iespēja, ka viņu kāds izvēlēsies adopcijai, un viens no iemesliem ir iespējamās veselības problēmas. Lai veicinātu senioru adopciju, izveidota īpaša programma, kas sniedz finansiālu atbalstu jaunajiem saimniekiem.  Ik gadu iespējams saņemt līdz 250 eiro veterinārajām pārbaudēm, ārstēšanai un neatliekamai medicīniskajai palīdzībai. Noskaidro, vai tev tuvākā patversme piedalās senioru adopcijas programmā, un varbūt programmas sniegtais atbalsts būs viens no iemesliem, kādēļ tu nenobīsies sniegt mājas kādam kaķim vai sunim cienījamā vecumā. Adoptējot suni vai kaķi senioru, tu saņemsi rāmu, bet ļoti pateicīgu draugu, kas sniegs beznosacījuma mīlestību ik dienu! 

Adaptācijas process

Foto: Dzīvnieka adopcija; autors: https://www.shutterstock.com/g/Zlatko59
Foto: Dzīvnieka adopcija; autors: https://www.shutterstock.com/g/Zlatko59

Pēc adopcijas dzīvniekam būs nepieciešams laiks, lai pierastu pie jaunās vides, cilvēkiem un ikdienas ritma. Pirmajās dienās ieteicams nodrošināt mieru un stabilitāti – nemainīgu barošanas laiku, drošu atpūtas vietu un pacietīgu attieksmi. Dzīvnieks var būt apjucis, nobijies vai piesardzīgs, taču ar laiku un mīlestību viņš kļūs drošs un atvērts. Svarīgi ļaut dzīvniekam iepazīt mājas savā tempā un neveidot pārmērīgu kontaktu uzreiz, tādēļ pirmajās dienās nebūtu vēlams ieplānot ciemiņu uzņemšanu vai mājas ballītes. Ja iespējams, saglabā līdzīgu režīmu kā patversmē un pakonsultējies ar patversmes darbiniekiem par piemērotākās barības izvēli un dienas režīma izveidi. Atceries, ka lielākā daļa dzīvnieku patversmē ir nonākuši cilvēku nodevības vai pat cietsirdīgas rīcības dēļ, tādēļ viņiem ne vienmēr ir viegli uzticēties jaunajiem saimniekiem.

Ja esi izlēmis par labu mājdzīvnieka adopcijai, apskati, kura ir tuvākā dzīvnieku patversme! Iegādājies kādu kārumu patversmes iemītniekiem un dodies iepazīties, lai satiktu savu četrkājaino draugu, kas tevi jau pacietīgi gaida!