SLSIA

Signeda Latvia, SIA

Mūkusalas 72b, Rīga, LV-1004

Atšķirības starp benzīna un dīzeļdegvielas sūkņiem

2023. gada 31. maijā 17:56

Galvenā atšķirība starp benzīna un dīzeļdegvielas sūkņiem slēpjas degvielas sistēmas konstrukcijā un prasībā attiecībā uz degvielas piegādi attiecīgajiem dzinēju veidiem.

  • Darba spiediens. Dīzeļdegvielas sūkņi parasti darbojas pie augsta spiediena, jo dīzeļdegviela pieprasa lielāku spiedienu, lai to iesmidzinātu dzinēja cilindros. Benzīna sūkņi darbojas pie zema vai vidēja spiediena, jo benzīns vieglāk izgaro un tiek ievadīts dzinēja cilindros.
  • Iesmidzināšanas sistēma. Dīzeļdzinēji parasti izmanto tiešās iesmidzināšanas sistēmu, kur degviela tiek iesmidzināta tieši dzinēja cilindros. Tam nepieciešams augsts spiediens, un par šī spiediena radīšanu un uzturēšanu atbild dīzeļdegvielas sūknis. Benzīna dzinēji var izmantot karburatora sistēmu vai iesmidzināšanas sistēmu, kurā benzīns tiek sajaukts ar gaisu pirms iesmidzināšanas dzinēja cilindros. Benzīna degvielas sūkņi ir atbildīgi par nepārtrauktu benzīna piegādi karburatoram vai degvielas iesmidzināšanas sprauslām.
  • Konstrukcija. Dīzeļdegvielas sūkņi parasti ir sarežģītāki un prasa precīzāku un uzticamāku darbību augstā spiediena un dīzeļdegvielas iesmidzināšanas sistēmu specifisko prasību dēļ. Benzīna degvielas sūkņiem parasti ir vienkāršāka konstrukcija, un tie ir vieglāk apkopjami.

Benzīna degvielas sūkņa bojājuma pazīmes

  • Degvielas trūkums. Ja dzinējs neieslēdzas vai pēc īsas darbības apstājas, iespējams, benzīna sūknis nepiegādā pietiekamu degvielas daudzumu vai vispār nedarbojas.
  • Pastāvīgas problēmas ar iedarbināšanu. Ja dzinējs grūti iedarbinās vai prasa ilgu startera griešanu, tas var norādīt uz problēmām ar degvielas sūkni.
  • Nevienmērīga dzinēja darbība. Ja dzinējs nevienmērīgi darbojas tukšgaitā vai paātrinoties, tas var būt degvielas sūkņa nestabilas degvielas piegādes dēļ.
  • Troksnis no degvielas tvertnes. Ja no degvielas tvertnes zonas dzirdat vibrācijas trokšņus, iespējams, ir problēmas ar benzīna sūkni.

Dīzeļdegvielas sūkņa bojājuma pazīmes

  • Degvielas trūkums vai nepietiekama piegāde. Ja dzinējs neieslēdzas vai pēc iedarbināšanas apstājas, iespējams, dīzeļdegvielas sūknis nepiegādā pietiekamu degvielas daudzumu vai vispār nedarbojas.
  • Jaudas zudums. Ja dzinējs zaudē jaudu, it īpaši, piespiežot gāzes pedāli, tas var būt saistīts ar dīzeļdegvielas sūkņa bojājumu.
  • Palielināts degvielas patēriņš. Ja degvielas patēriņš ievērojami palielinās bez redzamām iemesliem, tas var norādīt uz problēmu ar dīzeļdegvielas sūkni.
  • Troksnis un vibrācijas. Sūkņi var radīt troksni, dūkoņu vai vibrācijas darbības laikā, kas var liecināt par bojājumu.

 

Raksts

upload/2/media/auto-mijas-ieg-de-k-izv-l-ties-augstas-kvalit-tes-un-piem-rotus-produktus.jpg

Auto ķīmijas iegāde: kā izvēlēties augstas kvalitātes produktus

Auto kopšanas līdzekļi ir pieejami ļoti plašā klāstā. Noskaidrosim populārākos auto mazgāšanas līdzekļus!

Atrašanās vieta