POÜ

PRNews, OÜ

Laeva 1, 10111, Tallin

Kā plānot budžetu saimnieciskās darbības veicējiem svētku laikā?

2023. gada 10. novembrī 14:14

Svētki ir ne tikai jauks kopā būšanas laiks, bet arī lielu izdevumu periods. Dāvanas, cienasts, dekorācijas ir tikai daļa no papildu izmaksām, kas rodas svētku laikā. Spriedzi, kas var rasties nepietiekamu finanšu rezultātā, ir iespējams samazināt, ievērojot dažus vienkāršus padomus.  

  • Ienākumu un izdevumu racionāla sadale
    Par gaidāmajiem svētkiem parasti visi zinām savlaicīgi. Tie neatnāk pēkšņi, tāpēc savlaicīga gatavošanas svētkiem ir puse no veiksmes. 
  • Izveidojiet “svētku fondu”
    Sāciet atlikt naudu vai plānot budžetu svētku izdevumiem laikus – vismaz dažus mēnešus pirms svētkiem. Tādējādi, sākoties svētku drudzim, būsiet jau sagatavojušies un mazāk izjutīsiet finansiālo spriedzi. Vēl viens variants – sākt pirkt rotājumus un dāvanas krietni pirms laika, piemēram, Ziemassvētku dāvanas var sākt iepirkt jau rudens sākumā.
  • Meklējiet akcijas un atlaides
    Iepērkoties atlaižu periodā, var lieliski ietaupīt svētku fonda naudu. Sekojiet līdzi reklāmām izvēlētajos veikalos vai abonējiet reklāmas e-pasta izsūtnes. Turklāt dekorācijas parasti izpārdot par labām cenām pēc svētkiem – tas ir iemesls sagatavoties nākamajai svētku sezonai savlaicīgi. 
  • Atteikšanas no liekā
    Apsveriet, vai tiešām jums ir vajadzīgas jaunas svētku dekorācijas? Iespējams, jūsu noliktavā jau ir piemēroti rotājumi. Pie šī principa vajadzētu pieturēties arī citās lietās.
  • Plānošana – panākumu atslēga
    Tiklīdz esat tikuši galā ar ienākumu sadalīšanu gaidāmajiem svētku izdevumiem, varat ķerties klāt nākamajiem soļiem, kas ietver rūpīgu tēriņu plānošanu. 
  • Izveidojiet izmaksu sarakstu
    Pirms doties uz veikalu vai pasūtīt kaut ko tiešsaistē, izveidojiet sarakstu. Uzrakstiet visu, ko vēlaties dāvināt, kā arī aptuveno summu, ko esat gatavi iztērēt katrai dāvanai. Pie saraksta veidošanas arī vajadzētu pieturēties, plānojot pakalpojumu izmaksas, dekorēšanu vai galda cienastu.
  • Nosakiet prioritātes
    Visus pirkumus un pakalpojumu izmaksas no saraksta vajadzētu sadalīt pēc prioritātēm, lai iekļautos svētkiem paredzētajā budžetā, kas iekļauj arī citus tēriņus. Turklāt ne visām dāvanām jābūt vienādā naudas vērtībā.
  • Meklējiet izdevumu atvieglošanas iespējas
    Svētku laiks, viennozīmīgi, var radīt ne tikai patīkamu gaidīšanas satraukumu, bet arī nepieciešamību pēc papildu finanšu risinājumiem. Kredītu apvienošana saimnieciskās darbības veicējiem var samazināt mēneša maksājumu summu par visām esošām kredītsaistībām, kas ir īpaši svarīgi svētku laikā. Protams, arī šis lēmums jāpieņem savlaicīgi, lai paspētu sakārtot savu budžetu atbilstoši visiem gaidāmajiem tēriņiem.  

Svētku laikam jābūt priecīgu emociju pilnam, nevis periodam, kad jāsatraucas par finansiālo pusi. Savlaicīga budžeta plānošana un racionāla pieeja var palīdzēt sakārtot jūsu izdevumus, ļaut atslābt un baudīt svētku noskaņu.  

Raksts

upload/2/media/424802.jpeg

Kā plānot budžetu saimnieciskās darbības veicējiem svētku laikā?

Svētki ir ne tikai jauks kopā būšanas laiks, bet arī lielu izdevumu periods. Spriedzi, kas var rasties nepietiekamu finanšu rezultātā, ir iespējams samazināt, ievērojot dažus vienkāršus padomus.