VSIA

Verdikts, SIA

Mūkusalas 29-43, Rīga, LV-1004

Kā rīkoties, ja parādnieks neatdod naudu?

2022. gada 28. janvārī 11:45

Ikviens uzņēmums var saskarties ar situāciju, kad klients savlaicīgi nesamaksā rēķinu vai, piemēram, sadarbības partneris ignorē savas finansiālās saistības. Kā rīkoties? Ir skaidrs, ka komunikācija ar parādnieku mēdz būt laikietilpīga un pat nomācoša, tādēļ, lai iespējami ātri atrisinātu šo situāciju, ir vērts izmantot uzticamas parādu piedziņas firmas pakalpojumus. 

Kā rāda statistika, inkaso (parādu ārpustiesas atgūšanas) process ir rezultatīvs – tādā veidā tiek atgūti līdz pat 90% parādu. 

Zinoši speciālisti pārzina metodes un likumdošanu – visu, kas vajadzīgs parāda sekmīgai un likumīgai atgūšanai. Atkarībā no uzņēmuma un tā piedāvājumiem var būt pieejami dažāda veida pakalpojumi, tostarp cesija – parāda pirkšana. Tas var būt kā risinājums situācijās, kad parāds ir sens un tā atgūšanas process – sarežģīts. 

Inkaso process
Parādu ārpustiesas atgūšanas process sākas ar konsultāciju, lai pakalpojuma sniedzēji varētu piemeklēt konkrētajai situācijai piemērotāko risinājumu. Šajā etapā debitoram tiek sūtīti brīdinājumi un mudinājumi labprātīgi nokārtot savas parādsaistības. Ja tomēr tas nenes gaidīto rezultātu, kreditoram ir jāvēršas tiesā. Profesionāla parādu piedziņas kompānija palīdzēs sagatavot visu vajadzīgo dokumentāciju, sniegs konsultācijas. 

Kas notiek, ja lieta saskaņā ar tiesas lēmumu tiek nodota tiesu izpildītājam?
Ja tiesa lēmusi par labu prasības sniedzējam un lieta nodota tiesu izpildītājam, tad sākas reāla naudas atguve no debitora – pārdodot viņa mantu, bloķējot bankas kontus un veicot citas likumā atļautās darbības. 

Ko vēl ņemt vērā?
Neatkarīgi no parāda summas un nozīmīguma kreditoram noteikti ir vērts uzsākt parādu atgūšanas procesu. Izvēloties profesionāļus, tas būs vienkārši un ērti – jo par visu parūpēsies zinoši speciālisti. 

Parādu atgūšanas procesu ieteicams uzsākt iespējami ātrāk – jo nesenāks parāds, jo vieglāk to būs atgūt. 

Savukārt, lai sevi jau pirms laika pasargātu no nepatīkamām situācijām, abām pusēm (kreditoram un debitoram) jau pirms darījuma slēgšanas ir jāvienojas par strīdu risināšanas kārtību. Sastādot līgumu, liela nozīme ir arī niansēm, piemēram, tiesāšanās kārtībai. Visdrošāk pirms līguma sastādīšanas konsultēties ar zinošu speciālistu. 

 

Atrašanās vieta